Danas je u galeriji JU Srednje škole primijenjenih umjetnosti Sarajevo, a u saradnji sa Općinom Centar Sarajevo, otvorena izložba “Mobilna biblioteka” – Biblioteka na otvorenom.
Izložbi su prisustvovali načelnik Općine Centar Srđan Mandić, pomoćnica za obrazovanje, društvene djelatnosti, kulturu i sport Lejla Dizdarević, te članovi tima za realizaciju projekta profesori: Maja Matašin, Amra Patković i Senad Patković.
Izložbu je otvorio načelnik Općine Centar Srđan Mandić, a prisutnima se obratila direktorica JU Srednje škole primijenjenih umjetnosti Mr. Elma Alić – Šobot.
Načelnik Općine Centar, Srđan Mandić, nagradio je tri najbolja rada, novčanom nagradom i prigodnom zahvalnicom za učešće u projektu.

Upućujemo iskrene čestitke autorima nagrađenih radova, a oni su:
Prva nagrada: Nejra Mujezinović
Druga nagrada: Ajša Đuzel
Treća nagrada: Irfan Sijerčić

Pozivamo Vas u Gimnazijsku ulicu da pogledate “Mobilnu biblioteku” – Biblioteku na otvorenom, te uzmete besplatno neku od knjiga na čitanje, a ostavite neku od svojih knjiga.