U srijedu, 15. 5. 2024. godine, u Centru za djecu i mlade, Dječija kuća Novo Sarajevo, održana je repriza izvedbe „Buđenje proljeća“ u realizaciji Škole izvedbenih umjetnosti (Drama Kids Academy). Režiju potpisuje Arma Tanović Branković.
„Buđenje proljeća“, prva i najpoznatija drama njemačkog književnika Franka Wedekinda, napisana je kao kritika institucija koje sudjeluju u odgoju i obrazovanju djece. U njoj se na krajnje osebujan način isprepliću satirični i tragični obrasci, djelomično s natruhama mističnog. Propituje se raspad tek uspostavljenih svjetova i društvena odgovornost koja se tiče svih uzrasta.
Među polaznicima Škole izvedbenih umjetnosti su i četiri učenice JU Srednja škola primijenjenih umjetnosti Sarajevo: Adna Sadiković, Amber Nikšić, Zara Abadan i Dalia Delimustafić.
Predstavu se gledale profesorice Lejla Bušatlić i Emina Ćosibegović i pružile podršku učenicama.
Našim učenicama želimo puno uspjeha u daljnjem radu!