Dana, 20.3.2024. godine u sklopu međubibliotečke saradnje održana je radionica „Medijska i informacijska pismenost“ u biblioteci Gimnazije Obala Sarajevo. Voditeljice radionice bile su bibliotekarke OŠ „Sokolje, Arijana Alispahić i bibliotekarka naše škole Amina Abdulahović.
Bibliotekarke su certificirane edukatorice medijske i informacijske pismenosti od strane Instituta za društvena istraživanja Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Sarajevu. Učenici Gimnazije Obala mogli s ovom prilikom naučiti kako odgovorno koristiti društvene mreže, kako prepoznati zloupotrebe, te zajedno definirati oblike problematičnog ponašanja, poput: catfishing-a, sexting-a, trolling-a i dr. Veliki doprinos uspješnosti radionice dale su naše učenice Merjem Mulasmajić IIb i Elif – Fatima Adilović Ia, prenijevši svojim gimnazijskim vršnjacima vlastite ideje, kroz edukativne videomaterijale koje su kreirale prilikom održavanja radionice ovog tipa u našoj školi. Bilo je ovo jedno lijepo i edukativno druženje, koje će se, nadamo se nastaviti. Zahvaljujemo se učenicima i bibliotekarki Gimnazije Obala, Hatidži Maunagić za poziv i uspješnu saradnju.