Likovni svijet Adisa Lukača počinje sa upisom u našu školu.
Postaje zaljubljenik u kamen zahvaljujući svojim profesorima Stijepi Gavriću i Adisu Fejziću.
Diplomirao i magistrirao Kiparstvo na Akademiji likovnih umjetnosti u Sarajevu. Od ove godine radi u našoj školi kao profesor na Odsjeku kiparstvo.
U galeriji Srednje škole primijenjenih umjetnosti Sarajevo predstaviće se sa 40 radova.
Izložba je multimedijalnog karaktera, zastupljen je crtež, slika, kolaži i skulpture.
Adis ima trajnu želju da humanizira, oplemenjuje svoje skulpture, slike i crteže, po uzoru na klasične majstore. Njegova djela predstavljaju uglavnom klasičnu interpretaciju ženskog tijela i portreta, gdje prevladava nota uma i duhovnosti. Adisovi radovi ne poznaju pesimizam, nego samo optimizam.
Ovaj izuzetan umjetnik ima realizovane tri skulpture u javnom prostoru: Tvrtko Kotromanić (Tuzla), Mirza Delibašić (Sarajevo) i Ivan Goran Kovačić (Sarajevo).
Učesnik je značajnih međunarodnih izložbi i kolonija.
Art koncept izložbe je uradila  direktorica škole.
Izložbu će otvoriti direktorica škole i autor izložbe u ponedeljak 18.12.2023.godine u 12:30 sati.
Izložba će biti postavljena do kraja januara 2024.godine.
Posjetioci će je moći pogledati svim radnim danima od 9 do 15 sati.
Dobrodošli.