Izložba radova učenika Srednje škole primijenjenih umjetnosti u Sarajevu
„BUDUĆNOST ZA MLADE – ŠKOLA BEZ NASILJA“
“Budućnost za mlade – škola bez nasilja”, naziv je izložbe radova učenika Srednje škole primijenjenih umjetnosti u Sarajevu kojom će mladi poslati poruku javnosti i ukazati na potrebnu podršku cijele zajednice u preveniranju svih oblika nasilja u školama i njihovom okruženju. Izložba je otvorena danas u ovoj Galeriji škole u 11, 00 sati.
Medijima se obratila direktorica Srednje škole primijenjenih umjetnosti u Sarajevu Elma Alić-Šobot, direktorica Instituta za populaciju i razvoj Emina Osmanagić, regionalna direktorica CARE International Balkans Sumka Bučan i učenici i učenice Srednje škole primijenjenih umjetnosti u Sarajevu.
Događaj je dio međunarodne kampanje “16 dana aktivizma protiv rodno zasnovanog nasilja” i edukativnog programa o rodno zasnovanom nasilju čije su intervencije osnažile mlade ljude i unaprijedile im znanje i vještine koje im omogućavaju da prepoznaju rane znakove nasilja i da se suprotstave nasilju, bilo da je usmjereno prema njima ili drugima.