Pobijedili smo u takmičenju učenika u prikupljanju ambalažnog otpada “Budi srce -odvajaj otpad”.
Važna je ekološka svijest mladih. Trudili smo se i samo malo promijenili svoje svakodnevne navike, odgajamo ekološki svjesnu djecu i time doprinosimo očuvanju životne sredine i održivom razvoju. Svi partneri organizacije ove akcije bili su tu s nama, fantastičan tim!
Osvojili smo prestižnu nagradu koncert Frenkija u našoj školi. Svako zna Frenkija, legenda regionalnog repa.
Čovjek je uložio veliki trud i utkao svoju dušu u razvoj regionalne scene. Proslavljen i nagrađivani reper bio je sa nama,napravio nam je nezaboravan koncert, fantastičan “party” u holu naše škole.
U svojim pjesmama, naročito sa početka karijere, govorio je o mnogim važnim temama ukazujući na probleme društva u kojem živi. Britkost, hrabrost i bunt samo su neke karakteristike po kojima je Frenkie prepoznatljiv.
Opet smo pokazali koliko smo originalni i avangardni. “Umjetnička škola” je fenomen koji nas oblikuje. Živi umjetnost!