Povodom dana obilježavanja 6. aprila, Dan grada Sarajeva, Institut za preduniverzitetsko obrazovanje Kantona Sarajevo u suradnji s Ministarstvom za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, raspisali su konkurs povodom obilježavanja 6. aprila – Dana oslobođenja Grada Sarajeva – Mladi voljenom gradu.
Naša učenica, iz 3a odjeljenja, Džejla Mujević, osvojila je prvo mjesto.
Iskrene čestitke Džejli! Pobjeda na konkursu otvara vrata umjetnosti za ovu izuzetnu djevojku. Džejla je motiv Sarajevskog mosta, Latinska ćuprija, uradila u maniru “poentilizma.” Sama tehnika iziskuje puno rada, vremena i istrajnosti. Umjesto crtanja ili slikanja, likovno djelo se izvodi tačkanjem.
Višestoljetna multukulturalnost dovela je do stvaranja jedinstvene, bogate i očaravajuće sarajevske kulturne mješavine, koja je poput magneta privlači.
Najbolji likovni rad je najbolji pokazatelj uspjeha nađe Džejle i naše Škole, a nagrade su pokazatelji da radite pravu stvar!