U Vijećnici je povodom 1. marta, Dana nezavisnosti BiH, upriličena zajednička svečana akademija Kantona Sarajevo, Grada Sarajeva i sarajevskih općina.
U programu su učestvovali učenici sarajevskih srednjih škola, ponosni smo što smo ove godine dio ovakvog događaja.
Naša škola predstavila se sa najuspješnijim slikama učenika na temu Ljepote naše BiH, pod mentorstvom profesora: Lejle Bušatlić, Irme Tahmaz-Mehmedagić i Hamzalije Muhića. Posebno trebam istaknuti učenice Ib razreda koje su sa prof. Lejlom Bušatlić predstavile svoj izuzetan talenat i rad. Uživali smo i bili ponosni.
Današnji praznik obilježava se povodom uspješno provedenog referendum o nezavisnosti BiH, održanog 1. marta 1992. godine.

Sretan Dan nezavisnosti domovino!
ART i STRAST