Kažu da neki od najboljih sadržaja za učenje i podučavanje upravo izviru iz alternativnih prostora za obrazovanje poput galerija i muzeja. Tragom takva promišljanja, organizirana je posjeta Muzeju književnosti i pozorišne umjetnosti Bosne i Hercegovine.
U srijedu, 14. 12. 2022. godine, članovi Literarno-recitatorske sekcije i učenici IV-b odjeljenja, u pratnji bibliotekara Amine Abdulahović i profesorice Emine Ćosibegović, posjetili su Muzej književnosti i pozorišne umjetnosti Bosne i Hercegovine. Učenici su bili u prilici obići stalnu postavku Muzeja, pogledati izložbu „Sevdah/Selvans“ i u konačnici razgovarati s autorom Gianom Lucom Palazzolijem.
Posjeta Muzeju bila je poput nenametljive edukacije i nadahnjujućeg iskustva za naše učenike te smatramo da će mnoge posjetitelje potaknuti na daljnje istraživanje.