Izložba pod nazivom “Slika slici”, fokus stavlja umjetnost štafelajne slike koja je imala značajnu ulogu, ne samo kao odraz društvene stvarnosti, već je kao prenosnik, modelator na mjenjanje doživljaja stvarnosti.
Ovom izložbom je planirano predstaviti proces gradnje štafelajske slike i na neposredan način uvesti gledaoca u čarobni svijet slikarstva.
Tehnike koje ćemo predstaviti su slikanje uljem na platnu i akrilnom bojom na platnu i kartonu.
Predstavljamo dvadeset uspješnih radova sa Odsjeka Primijenjeno slikarstvo pod mentorstvom prof. Lejle Bušatlić i prof. Hamzalije Muhića.
Želimo da Vas uvjerimo da su se naši učenici i njihovi profesori nastojali pomjeriti granice svog stvaralaštva.
Cilj je razvijanje kreativnosti i likovnosti što u krajnjem ishodu treba potaknuti znatiželjnost promatrača i omogućiti razmjenu ideja i emocija.Svakako nam je bitno upoznati naše učenike sa raznovrsnim prostorom Centra za kulturu i edukaciju “Safet Zajko”, Općina Novi Grad Sarajevo.
Otvaranje izložbe “Slika u slici” je 23.11.2022. godine, u 12:30 sati.
Ovom izložbom svečano obilježavamo, Dan državnosti Bosne i Hercegovine, 25.novembar.
Dobro nam došli Centar za kulturu i edukaciju “Safet Zajko”