Opera se može definirati kao scenska drama u kojoj glavni glumci pjevaju većinu svoje uloge. Smatra se jednim od najsloženijih oblika umjetnosti.
Kombinira pjevanje, glumu, orkestralnu glazbu, kostime, scenarij, a često i balet kao vrsta plesa.
Operu “Mala Floramye” u Narodnom pozorištu Sarajevu, gledali su učenici dva najbolja razreda po izostancima u proteklom periodu prvog polugodišta.
Karte za pozorište su bile nagrada za učenike/ce 1-a i 2-a, te njihove razrednice prof. Elminu Suljević i prof. Hatidžu Omanović-Radmilović.
Općina Centar nam je obezbjedila karte, pomoćnica za obrazovanje Lejla Dizdarević, veliko hvala.
Pozorište je živa umjetnost, nijedna predstava se ne odigra na apsoluto isti način, u tome je ljepota u gledanju.