Učenik Almedin Mešić pohađa 4. razred naše škole. Pokazuje izvrsno znanje u području općeobrazovnih i stručno-teorijskih predmeta. Izuzetno je marljiv, samodiscipliniran i darovit. Posjeduje snažan živopisni talent za slikanje i pod budnim okom svojih profesora – njegovi radovi postaju sve potpuniji i zreliji.
Iz dana u dan, Almedin raste i sazrijeva u kreativnom smislu, stječući sposobnost kontrole nad formama, savladava vještinu otkrivanja zakonitosti proporcija, ritma i harmonije.
Almedin Mešić je učestvovao i učestvuje na raznim natjecanjima. Izdvojila bih dvije prestižne nagrade.
Grad Sarajevo u saradnji sa našom školom, u okviru Programa obilježavanja 6. aprila – Dana Grada Sarajeva, raspisao je Konkurs o temi „Vrata moga grada.” Na tom takmičenju Almedin Mešić osvojio je prvo mjesto, a na konkursu „Mostovi moga grada „ – zauzeo je treće mjesto.
Uza sve to, njega krase mnoge ljudske kvalitete: velikodušan je, komunikativan, susretljiv, savjestan, željan znanja i širenja vidika.
Samo posebni ljudi.
Mogu dotaknuti čovjeka blizinom.
Jer, oni ne traže pozornost.
Takvi ljudi su posebni i tihi.
Netreba im visina da bi se vidjeli. Imaju oni u svom srcu i nebo i mjesec i zvijezde.