Susreli smo se, promišljali i sanjarili sa poznatim sarajevskim grafičarima. Amer Hadžić i Denis Haračić pozvali su nas na razgovor o njihovoj izložbi pod nazivom “Grad.”
Nastavljamo našu saradnju, a prošle godine predstavili su se u galeriji naše škole sa sjajnom izložbom.
Izložba je postavljena u Domu mladih Skenderija.
GRAD, nijedan grad, nije savršeno mjesto. Svaki grad ima svoju patologiju, tajne, strahove. Jako je bitno osjetiti prostor, ulicu, zajednicu, grad. Ljudi su dio grada, njihova gostoljubivost, posebnost, sreća…
Izložba “Grad” Amera i Denisa spaja dvije teme koje se vezuju za metafiziku grada, ulice i ljudi predstavljen u različitim likovnim rukopisima. Amer nam prikazuje fragmente arhitekture kuće, a Denis nam priča svoju priču o gradu kroz portret.
Veliko interesovanje za proces nastanka djela, otvoreno i lagano komunicirali smo sa ovim sjajnim umjetnicima.
Originalnim radovima i promišljanjima na temu “grad”, oduševili su one koji cijene i prate umjetnost, baš kao i slučajne posjetitelje koji nisu ostali imuni na maštovitu likovnu raskoš Amera i Denisa.