Danas smo uživali u sunčanom danu. Bili smo na Trebeviću, jedan od omiljenih izletišta Sarajlija, nazivamo ga plućima grada.
Izabrali smo idealan dan za izlet, puno učenika je bilo na izletu. Vozili smo se Sarajevsko – Trebevićkom žičarom, imali smo jedinstven doživljaj Sarajeva iz vazduha.
Sarajevsko – Trebevička žičara povezuje Bistrik i Trebević. Trebević nudi puno lijepih vidikovca na grad.
Od stanice Trebevićke Žičare stigli smo ugodnom stazom do izletišta Brus ( 2,4 km). Naš profesor Sporta Samedin Bajrović, isplanirao je aktivan izlet, puno smo šetali, udisali divan planinski zrak i družili se. Razrednici i profesori su uživali, naši učenici su najbolji. Divni…, sretni smo i ponosni na njih.
Nema saobračaja, nema gužve samo mi i priroda. Napravili smo pauzu za odmor i druženje.
Vratili smo se sa izleta umorni, sretni i ispunjen. Dan je bio više nego uspješan. Volimo Trebević!