Magistar grafike Irfan Hozo, želio je da ga učenici dožive u opuštenoj atmosferi, da na neki način demistificira sam proces stvaranja u ateljeu, da se približi učenicima, zanimljivo je vidjeti kako nastaju njegova djela. Atmosfera je ugodna, razbija se mit o umjetniku u samoći ateljea. Prostor ateljea ostavlja nas bez daha, prepun je impresivnih Irfanovih slika. Umjetnikov atelje je mjesto koje doživljavam kao tvornicu snova ili mikrokosmos umjetnosti.
U ateljeu je umjetnik sam sa svojim idejama, a njegovi radni materijali i estetika mjesta potpuno sporedni.
Kada umjetničko djelo konačno završi morat će zauzeti sasvim drugačiji prostor, na primjer umjetničku galeriju, muzej ili dnevnu sobu…. Učenici Ib razreda, prof. Amra Patković i ja, uživali smo u ateljeu našeg izvrsnog umjetnika Irfana Hoze.
ART i STRAST!