Svijet bi bio mnogo tužno, ali i mnogo ružno mjesto kada knjige ne bih postojale. Nažalost, živimo u eri društvenih mreža i interneta zbog čega većina ljudi zapostavlja čitanje knjiga. S druge strane, veliki broj nas, zbog puno obaveza i stresnog načina života, često ne stigne ili, pak izgubi želju da prelista neku knjigu. Ali treba znati da je upravo knjiga ta koja će vas izvuči iz začaranog kruga svakodnevnih obaveza i učiniti boljom osobom. Danas smo otvorili izložbu naše biblioteke IZLOŽBA STARIH I RIJETKIH KNJIGA, bibliotekarka naše škole Amina Abdulahović je sve prisutne upoznala sa aktivnosti koje će se dešavati na našem štandu. Naš štand je zaista autentičan i poseban,… divan način da kroz medij knjiga predstavimo našu školu.
Sa nama su bili sjajni ljudi: Halid Kuburović, Fahrudin Kučuk, Jasna Diklić, Andrej Djerković, Šime Ešić. Uživali smo i družili smo se!