Da su kreativni integritet i pomicanje vlastitih granica ključ uspjeha,potvrdio nam je to prof. Stijepo Gavrić, osvajanjem prve nagrade za spomenik bosanskom kralju Tvrtku I Kotromaniću u Sarajevu. U našu školu ova vijest donijela je optimizam i pozitivne vibracije.
Bosanskohercegovačka umjetnost bit će trajno obilježena skulpturom Stijepe Gavrića. Rijetki su umjetnici čiji radovi nam s toliko jednostavnosti znaju izmamiti osmijeh, učiniti nas sretnim,.. čudesan magnetizam se stvori u kontaktu s njegovim skulpturama. Njegove skulpture predstavljaju veliko bogatstvo bosanskohercegovačkom kiparstvu. Stijepo posjeduje specifičnu energiju i ogroman talenat, istrajan je, uporan, pedantan, ima zlatne ruke! Nagrade su potvrde da vaš uloženi trud i vrijeme dobivaju smisao. Premda Bosna i Hercegovina nije idealna zemlja, pogotovo za umjetnost, iznimno je inspirativna, problemi i neprilike mogu nas nadahnuti za umjetničko djelo. Zanimanje akademski kipar je toliko kreativno da trebamo sami stvarati poslove. Kiparsko djelo se osjeća,pa i čita dodirom ruke. Pokušavam iskoristiti benefite digitalnog doba i na ovaj način prezentiram umjetnost, koja je izuzetno važna, i ovakvi pojedinci kao prof. Stijepo Gavrić. ART i STRAST!