„Uvijek sam zamišljao da će raj biti neka vrsta knjižnice.”
(Jorge Luis Borges)
Promicanje knjige i čitanja ujedno je i promicanje pismenosti koja se široko tumači kao kontinuirano učenje kojim se postiže aktivno sudjelovanje i funkcioniranje pojedinca u društvu.
Imajući u vidu tu činjenicu, u srijedu, 22. 12. 2021. godine, učenici drugog razreda, u pratnji profesorica Lejle Bušatlić, Emine Ćosibegović i asistenta u nastavi Srđana Rodića, posjetili su Zimski salon knjige.
Salon je ugostio 12 izdavača iz Bosne i Hercegovine i regiona, koji su predstavili svoja stara i nova izdanja.
Svijet izdavačkog i edukativnog stvaralaštva predstavio se raznovrsnom ponudom knjiga, pa smo u žanrovski šarolikom izboru mogli pronaći nešto za sebe.
S obzirom na digitalno okruženje koje nepovratno mijenja naše čitateljske navike i život uopće, posebnu pozornost treba posvetiti istraživanju čitanja i čitateljske kulture radi razvijanja čitateljskih kompetencija djece i odraslih.
Ne smijemo dopustiti da novine u tehnologiji komunikacije potisnu knjigu jer se u budućnosti možemo naći u svijetu koji možda nećemo moći prepoznati, a kamoli razumjeti.