Mr. Emir Durmišević sve što radi radi predano, sa zanosom i strašću. Nije uspješan čovjek onaj koji radi uvijek samo ono što voli, nego onaj ko voli sve što radi. On ima viziju sebe. Sanja i vizualizira. Uvijek sa sobom nosi svoj san. O tome kako napreduje na svome putu može nam biti snažan poticaj da nastavimo u trenutcima kada malo posustanemo.
Volim knjige, uvijek sam u potrazi za slijedećom knjigom,a ta knjiga je ovaj put “Magični svijet Ilira”, Emir je radio ilustracije ove fantastične knjige,.. knjigu je poklonio našoj školi. Emir istinski voli i misli na školu na najbolji mogući način…
Svako od nas nosi u sebi golemo bogatstvo odgovora, rješenja za sve probleme na koje nailazimo i silnu unutarnju snagu za sve što želimo učiniti. Svoja unutarnja blaga treba samo znati otkriti kako bismo ih mogli iskoristiti. Svako ko se posveti umjetnosti je hrabar, jer u umjetnosti nema zone ugode. No želiš li biti junak, moraš prijeći granicu i sam sebe na neki način izložiti.
Emir je junak!…”Art is the only way”.