Storytelling ključna je riječ za sve kreativce kako bi mogli publici približiti svoj rad i tako stvoriti zajednicu. Nevjerovatno sam zahvalna što pripadam vremenu i generaciji u kojem nije bilo virtualnog svemira Apsolutno uviđam sve opasnosti virtualnih platforni, ali sam istovremeno i prihvatila taj savremeni jezik, jer ne vidim drugu mogućnost komunikacije danas… Autentičnost naše škole, nevidljive procese nastanka jednog rada, radne atmosfere na našim časovima, mogu podijeliti sa svim vama… tako da uviđam i realne prednosti virtualnog svemira.
Redovna posjeta časa Kiparstva kod prof. Stijepe Gavrića, koji je slobodno mogu reći ” brend” naše škole. On je posvećen, snažan i prisutan u radu sa učenicima. Učenici 2b razreda su bili sa nama, vidjeli smo kako modeluju u glini i kako doći do pozitiva u gipsu uz našeg izuzetnog stručnog saradnika na gipsu Nedima Đikića. Zalažemo se za učenje u modernom okruženju, obnovljen je fokus na djecu, njihove potrebe i očekivanja… Samo se tako može opstati. Imam osjećaj da ćemo postati ljudi koji samo iz svojih domova imaju komunikaciju i mislim da postoji velika opasnost da se ljudi svedu na algoritam…

DIREKTORICA
Mr. Elma Alić – Šobot