U svečanom ozračju – izložbom maturskih radova, izvrsnom izvedbom Lamije Kabaš, učenice JU Srednja muzička škola Sarajevo, te prigodnim govorima – danas je obilježen Dan škole.
Na kraju jednog od mnogobrojnih životnih poglavlja, ovogodišnji maturanti pokazali su veliko znanje i umijeće, ne izmičući, ne skrivajući se, hrabro nastavljajući niz započet u školi.
Zadovoljstvo je bilo učestvovati u njihovom formiranju, radoznalosti i talentu.
Maturski radovi prikaz su njihovih propitivanja i suočavanja sa svijetom.
U sklopu programa upriličeno je uručenje povelje “Vladimir Vojnović – Žuti”, priznanje koje se dodjeljuje za najzreliji likovni izraz, a ono je ove godine pripalo maturantici Džejli Salihović (Odsjek za oblikovanje u metalu).
Izložbu maturskih radova otvorila je uvažena ministrica za odgoj i obarazovanje Kantona Sarajevo Naida Hota – Muminović i obratila se prigodnim govorom.
Direktorica škole mr. Elma Alić – Šobot čestitala je maturantima i poželjela im puno uspjeha u daljnjem radu i obrazovanju.