“Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete koristiti da biste promijenili svijet.”
(Nelson Mandela)

Imajući u vidu cjelokupnu situaciju, ovogodišnje kantonalno takmičenje iz nastavnog predmeta Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i književnost, Srpski jezik i književnost bilo je u drugoj formi – u formi pisanja literarnih radova, eseja ili kritičkog teksta.
Pravo učešća na takmičenju imali su učenici drugih i trećih razreda srednjih škola Kantona Sarajevo koji rade po gimnazijskom nastavnom planu i programu i učenici drugih i trećih razreda koji rade po nastavnom planu i programu srednjih škola za stručno obrazovanje i obuku.
Na takmičenju su sudjelovale učenice Emina Koso i Hana Kapidžić.
Emina Koso, učenica IIIa odjeljenja, osvojila je treće mjesto (u kategoriji učenika III razreda), a Hana Kapidžić, učenica IIb odjeljenja, četvrto mjesto (u kategoriji učenika II razreda).
Tim povodom direktorica škole je učenici Emini Koso uručila prigodan dar.
Čestitke učenicama na postignutim rezultatima!
Želimo im puno uspjeha u daljnjem radu i obrazovanju.