Poštovani,

nastavljamo bilježiti povoljnu epidemiološku situaciju u Kantonu Sarajevo, što za posljedicu ima daljnje popuštanje mjera.

S tim u vezi Vlada Kantona Sarajevo donijela je zaključak da će se u periodu od 24.5.2021.do kraja nastavne godine nastava odvijati kao do sada uz sljedeću izmjenu:
– Učenici 1. razreda srednjih škola pohađaju nastavu po kombinovanom modelu u skladu sa Uputstvom br. 11/04-34-2024-3/21 od 2.2.2021. godine počev od ponedjeljka 24.5.2021.

Do kraja nastavne godine ostale su još tri sedmice. Znamo da će dio učenika prvog razreda srednjih škola pohađati nastavu u školi dvije sedmice, a jedan dio učenika jednu sedmicu.

Ističemo da je cilj ove promjene omogućiti našim učenicima prvog razreda da dođu u školske klupe, da se socijaliziraju i pripreme za normalizaciju stanja i povratak svih učenika u školske klupe.

Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo