Grad Sarajevo u saradnji sa JU Srednja škola primijenjenih umjetnosti Sarajevo, u okviru Programa obilježavanja 6. aprila – Dana Grada Sarajeva, realizirat će projekat pod nazivom “Vrata moga grada”.

Projekat obuhvata javni poziv za takmičenje učenika svih srednjih škola s područja Kantona Sarajevo, nagrade i otkup najuspjelijih radova te prigodnu izložbu.

Cilj projekta je razvijanje kreativnosti, likovnosti i takmičarskog duha kod učenika, uz mentorstvo poznatih i priznatih umjetnika te upoznavanje učenika s multikulturalnošću ambijenta grada Sarajeva, na najbolji način obilježiti 6. april – Dan grada Sarajeva.

Tema konkursa : “Vrata moga grada“;
Izrada likovnih radova dopuštena je u svim stilovima i tehnikama na formatu papira B2 (500 x 707 mm);
Konkurs će biti otvoren od 15. marta do 26. marta 2021. godine;
Radovi koji odstupaju od uvjeta konkursa, ili su prijavljeni po isteku roka, bit će izuzeti iz izbora;
Pravo sudjelovanja imaju svi učenici srednjih škola na području Kantona Sarajevo.

Radove dostaviti na adresu: JU Srednja škola primijenjenih umjetnosti Sarajevo, Gimnazijska 11.

Broj radova koji jedan učenik može dostaviti nije ograničen.

Na poleđini radova obavezno trebaju biti navedeni sljedeći podaci: čitko napisano ime i prezime učenika, škola koju učenik pohađa, razred i kontakt telefon.

Stručna komisija pregledat će sve prispjele radove i odabrati najbolje. Autori najboljih radova bit će blagovremeno obaviješteni.

Organizator će upriličiti svečanu izložbu i dodjelu nagrada, odnosno otkup tri najbolja rada.