U krugu sarajevskih umjetnika našeg trenutka kiparu Stijepi Gavriću pripada posebno mjesto.On je kipar koji svoje skulpture kleše u kamenu. Likovni svijet ovog kipara počinje upisom u našu školu (1973). Postaje zaljubljenik u kamen, zahvaljujući svom profesoru Luki Iliću. Danas, poslije toliko godina, s osmijehom se prisjeća svog prvog kamena, portreta Češljar (1978), koji je isklesan upravo ovdje, u našoj školi. Češljar i još dvanaest skulptura u kamenu:Autoportret, Lejla, Dalila, Autoportret, Oproštaj, Spas, Ostvarenje, Čežnja, Vrata, Bosanska kraljica,Torzo i Omaž kiparu. Umjetnik je sve navedene radove izložio u prostoru naše galerije. Od 1985. godine do danas profesor je kiparstva u našoj školi, gdje dugi niz godina djeluje kao izvrstan nastavnik i pedagog.Stijepo Gavrić ima trajnu želju da oplemenjuje, humanizira svoje kamene skulpture, i to po uzoru na klasične majstore. Na taj su način njegove skulpture realna i idealna ljudska bića, bića puna ljudskih atributa, smirene prirode, gdje prevladavaju note uma i duha. Kod Stijepe Gavrića vlada disciplina i osjećaj mašte. Njegov rad se tka od mjere i tišine, od blagosti i redovnosti.Stijepine skulpture ne poznaju pesimizam, nego samo optimizam.Njegov rad je rad vedrine, dobra, prevlasti vječnog u čovjeku i životu. Stijepo Gavrić ostaje uvijek vjeran svojoj intimnoj biti.

Direktorica
Mr. Elma Alić-Šobot