Ranije najavljenu i već postavljenu izložbu skulptura našeg kolege profesora Stijepe Gavrića u galeriji Srednje škole primijenjenih umjetnosti otvorićemo u ponedjeljak 15. marta u 12:30 sati.
Otvorenje je isključivo za medije i ograničeni broj posjetilaca uz strogo poštivanje epidemioloških mjera. Naši učenici završnih razreda su tokom današnjeg dana u manjim grupama sa svojim profesorima bili u prilici da pogledaju radove i od profesora Gavrića čuju više o tome kako su nastali i puno toga o skulpturi. Zainteresovani pojedinci moći će do 24. marta u terminu od 9:00 do 12:30 sati pogledati ovu izuzetnu postavku.
Izložbu organizujemo u saradnji sa Internacionalnim festivalom Sarajevo „Sarajevska zima“.
Ilustracija je portret u mermeru, maturski rad kolege Gavrića.