Danas je u Galeriji Srednje škole primijenjenih umjetnosti otvorena izložba kolege Džeke Hodžića „Crteži i objekti“.
DŽEKO HODŽIĆ
Rođen je 1950. g. u Godijevu, Crna Gora. Godine 1970. završava Srednju školu primijenjenih umjetnosti u Peći, a 1977. g. Akademiju likovnih umjetnosti u Sarajevu. Imao je 83 samostalne izložbe u BiH i inostranstvu, kao i 587 skupnih. Izlagao je u 26 zemalja, Dobitnik 12 nagrada. Član je Udruženja likovnih umjetnika BiH, Udruženja Arbeitskreis 68 – Waserburg i Udruženja Kunstverein Erlangen e. V. – Njemačka. Potiče iz slikarske obitelji i jedan je od najznačajnijih bosansko – hercegovačkih slikara.
Izložba je realizovana u saradnji sa Festivalom Sarajevo Sarajevska zima i gospodinom Ibrahimom Spahićem koji je otvorio istu.