Danas je u Galeriji Srednje škole primijenjenih umjetnosti Sarajevo planirano otvaranje izložbe kojom bismo obilježili 25. novembar Dan državnosti Bosne i Hercegovine. Zbog situacije u kojoj se nalazimo u uslovima pandemije i sigurnosnih mjera, odlučili smo se da ovaj značajni datum obilježimo podsjecanjem na značajne izložbe koje su se do mjeseca marta mogle posjetiti u našoj galeriji sa željom da iduci Dan državnosti obilježimo u Galeriji sa našim učenicima, kolegama i gostima. Izložbe koje smo prikazali su izložba akvarela našeg Zlatka Devića, izložba plakata i lutaka Pozorišta mladih Sarajevo, velika izložba kostima Narodnog pozorišta Sarajevo, grafike našeg Mirsada Konstantinovića, ratne razglednice Sarajeva grupe TRIO i izložba skulptura, opet našeg Fikreta Libovca, koja je bila i zadnja izložba u prošloj sezoni zbog mjera koje su donesene. U oktobru ove godine smo organizovali izložbu radova učenika naše škole iz prethodnih godina u prostorijama Galerije i koju je otvorio ministar Anis Krivić. Koristimo priliku da najavimo online izložbu radova naših učenika koje su uradili za vrijeme online nastave koja će biti postavljena polovinom decembra. Sretan vam Dan državnosti.
profesor Boris Čistopoljski