U ponedjeljak, 19. 10. 2020. godine, direktorica naše škole posjetila je Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo,gdje je razgovarala s ministrom mr. Anisom Krivićem.
Razgovaralo se o aktualnim scenarijima za odvijanje odgojno-obrazovnog rada u školskoj 2020/2021. godini te ukazano na prednosti i nedostatke ponuđenih modela odgojno-obrazovnog rada.
Pitanja koja su bila otvorena rješavana su uz dijalog, uvažavanje i otvorenu komunikaciju.
Direktorica Elma Alić- Šobot izložila je prijedloge za odvijanje odgojno-obrazovnog rada u našoj školi, naglašavajući specifičnosti programa umjetničkog obrazovanja. Svi prijedlozi su prihvaćeni.
Na koncu, direktorica je izrazila zahvalnost na srdačnom prijemu i poželjela da se u skorije vrijeme pobijedi aktualna krizna situacija i da uz sinergiju i zajedništvo učinimo naš odgojno-obrazovni sistem zdravim, sigurnim i snažnim.