Nakon pauze od mjesec i po dana u galeriji Srednje škole primijenjenih umjetnosti u ponedjeljak 17. februara u 12. 30 sati biće otvorena izložba akvarela Zlatka Devića, jednog od najznačajnijih akvarelista u BiH. Na izložbi će biti postavljeno 25 akvarela. Ovom izložbom nastavljamo predstavljanje naših nekadašnjih učenika, a ovaj put u saradnji sa festivalom Sarajevo – Sarajevska zima. Zlatko Dević je rođen u Kiseljaku 1955. godine.

Završio je Srednju školu primijenjenih umjetnosti Sarajevo i Akademiju likovnih umjetnosti Sarajevo. Član je ULUBIH-a od 1982. godine. Više puta je nagrađivan za svoj rad u slikarstvu, kao i za uspjehe postignute u pedagoškom radu. Autor je više samostalnih i grupnih izložbi širom regiona. Radio je do penzije u OŠ Kiseljak i u OŠ Gromiljak kao nastavnik likovne kulture.