Šekspir u školskoj biblioteci – Čas engleskog jezika učenicima IIa danas je realiziran u školskoj biblioteci. Ovo je bila prilika da se podsjetimo zašto je oktobar važan mjesec za knjigu, školsku biblioteku i šta je to Nacionalni dan svjesnosti o bibliotekama – 25. oktobar.
Profesorica engleskog jezika Amila Ibrahimagić i bibliotekarka Amina Abdulahović pokazale su kao se može održati zanimljiv čas uz dobru volju i saradnju, te korelacijom više nastavnih predmeta. Razgovaralo se o Šekspiru, njegovom djelu „Romeo i Julija“ kao lektiri, slikarskoj inspiraciji, životnom problemu, pomoći u odrastanju i još mnogo čemu. Biblioteka je mjesto gdje se uz opušteniji pristup učenju stječu znanja i razvija kritičko mišljenje.
Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, a Olimp ga ima – Šekspir.