Oktobarsko druženje školskih bibliotekarki i učenika iz Gimnazijske ulice upotpunjeno je juče (16.10.2019.) posjetom našoj školi. Nakon čitanja bajke „Uspavana ljepotica“ i radionice u kojoj smo zaključili da je školska biblioteka važna u odgojno-obrazovnom procesu i da ne treba suditi knjizi po koricama, veseli karavan prijateljstva i ljubitelja knjige posjetio je učenike naše škole (odsjeka Likovno-grafičke opreme i ilustracije knjige i Reklamne grafike) koji baš uče kako osmisliti što ljepše korice i bookmarker kao bi nam čitanje knjige učinili privlačnijim.

Učenici Prve gimnazije, Ie razreda sa bibliotekarkom Fikretom Resić i učenici OŠ „Safvet-beg Bašagić“, trećih i četvrtih razreda sa bibliotekarkom Selmom Kurto posjetili su našu školsku biblioteku, koja im kako kažu naši učenici pruža neiscrpni izvor ideja, istaknuvši da vole sarađivati sa školskom bibliotekarkom na projektima koji promoviraju knjigu i biblioteku. Bibliotekarke tri škole iz Gimnazijske ulice: Selma Kurto, Fikreta Resić i Amina Abdulahović zahvalile su se profesoricama ova dva odsjeka Elmini Suljević i Milijani Lagumdžija i učenicima IIIa razreda na gostoprimstvu i predstavljanuj svojih radova, kao i svim učenicima i profesorima ove tri škole koji su podržali njihovu ideju druženja u okviru projekta Oktobar u Gimnazijskoj ulici.