Druženje u okviru oktobarske sezone knjiga i biblioteka nastavili smo u Biblioteci Prve gimnazije. Zanimljivu radionicu i prezentaciju o Nacionalnom danu svjesnosti o bibliotekama u BiH i ulozi i važnosti školske biblioteke u odbrazovno-odgojnom procesu vodila je naša bibliotekarka, Amina Abdulahović. Radionici/pričaonici prisustvoali su učenici II razreda Prve gimnazije sa profesoricama Velidom Tinjak, Aidom Bešlagić-Jašarević i Sanelom Ćesko, te učenici Srednje škole primijenjenih umjetnosti trećih (Lejla Zunđa, Taida Poplata i Amna Buturović) i četvrtih razreda (Nadja Hoda i Zerin Lekić). Bilo je ovo još jedno lijepo i inspirativno iskustvo. Hvala za ugodno i korisno provedeno vrijeme bibliotekarki Prve gimnazije, Fikreti Resić, pomenutim profesoricama i njihovim učenicima.
Sljedeći susret je u našoj školi, 16.10.2019. godine.
Dobro nam došli!