Nastao je u okviru projekta “Mladi, kao neizostavni dio javnog kulturnog života BiH za bolje sutra”.

Prvi suveniri Narodnog pozorišta Sarajevo svojom ljepotom i originalnošću krasit će prostor Ambasade BiH u Makedoniji i Makedonske Opere i Baleta. Dodijelila ih je direktorica Narodnog pozorišta Sarajevo Marijela Hašimbegović prilikom posjete ovim institucijama, a povodom značajnog gostovanja opere “Zmaj od Bosne” kompozitora Asima Horozića.

180522092.3 xl

Opera “Zmaj od Bosne” bit će predstavljena 22. maja u Skoplju, u okviru festivala “Majske operne večeri”.

Suveniri Narodnog pozorišta Sarajevo bit će predstavljeni prilikom svečanog predstavljanja umjetničkog programa u realizaciji učenika srednjih škola sa područja Kantona Sarajevo, kao dijela projekta “Mladi, kao neizostavni dio javnog kulturnog života BiH za bolje sutra”.

(Izvor: Klix.ba)