Izložba i modna revija 21 maturanta Srednje škole primijenjenih umjetnosti organizirana je 6.juna, a radovi su prezentirani u galeriji škole. Na ovogodišnjoj izložbi, koja je organizirana povodom Dana škole, nalaze se radovi maturanata, koji su u okviru šest stručnih zvanja stekli obrazovanje za daljnja opredjeljenja u struci ili će školovanje nastaviti na nekoj drugoj visokoškolskoj ustanovi.
– Danas smo ispratili još jednu generaciju maturanata koji su s uspjehom završili našu školu.Volio bih da svi požele nastaviti školovanje i usavršavanje na Likovnoj akademiji ili na nekoj drugoj visokoškolskoj ustanovi. Povelju za najbolji maturski rad dobila je Nizama Ibrahimspahić- poručio je Mensur Porović, direktor škole.