Poštovani,

Svjesni činjenice da se bliži kraj školske godine za završne razrede i da je ovo period, intenzivnog rada u osnovnim školama, na poslovima profesionalne orijentacije i period u kojem se učenici nalaze pred brojnim dilemama u smislu izbora odgovarajuće srednje škole, obraćamo Vam se ovim putem u nadi da ćemo korisnim informacijama olakšati ovaj delikatni proces.

Kao što je poznato ove školske godine, uslijed izmjena koje se uvode u oblasti upisa u srednje škole, shvatili smo da je neophodno da formiramo koncept, koji će služiti u svrhu pripremne nastave i polaganja prijemnog ispita, koji je eliminatoran, a sve to na način da se maksimalno prilagodi učenicima i raspoloživom vremenu. Koncept je slijedeći:

– u periodu od 12. 06. do 23. 06. 2017. godine realizirat će se pripremna nastava i prijemni ispit prije online upisa;
– pripremna nastava će se realizovati iz nastavnih predmeta: Crtanje, Slikanje i Plastično oblikovanje;
– u navedenom periodu, rad će se realizovati u vremenu od 10,00 sati do 14,00 sati;
– zainteresirani učenici će u ovom periodu biti u prilici da se sa jedne strane, upoznaju sa specifičnostima cjelokupne škole kao i konkretnih nastavnih predmeta, dok sa druge strane će biti u prilici da steknu uvid u vlastite sposobnosti, sklonosti i talenat;
– nadamo se da će nakon pripremne nastave, naša škola biti prvi izbor većini polaznika;

Vjerujemo da ćete prepoznati značaj navedenih aktivnosti koje planiramo realizovati i da ćete o svemu navedenom informisati učenike završnog razreda.

Sve potrebne informacije vezano za pripremnu nastavu / prijemni ispit, moći će se pronaći na web stranici škole www.artschoolsa.edu.ba , FB stranici naše škole https://www.facebook.com/Srednja-Škola-Primijenjenih-Umjetn…, kao i putem telefona na broj: 033 226963 ili 033 262580.