Izložba i modna revija maturanata Srednje škole primijenjenih umjetnosti održana je danas, 5.6.2014., u Sarajevu.

Otvorenju je prisustvovala i zamjenica načelnika općine Centar Zakira Šero, a reviju je zatvorila profesorica s Odsjeka za tekstilni dizajn Nađa Haljevac s maturantima iz njene klase koji su predstavili svoje modne kreacije, tj. maturske radove.

Direktor Srednje škole primijenjenih umjetnosti u Sarajevu Mensur Porović rekao je Agenciji FENA da mu je bilo zadovoljstvo ispratiti još jednu generaciju maturanata koji su bili jako uspješni.

“Maturanti su stekli uslove da upišu Likovnu akademiju, mada će veliki broj učenika upisati i druge fakultete. Drago mi je što su stekli takvo znanje da mogu upisati bilo koji drugi fakultet osim Likovne akademije”, izjavio je Porović.

Dodao je da svake godine kada maturiraju učenici iz šest odsjeka Srednje škole primijenjenih umjetnosti prirede modnu reviju i izložbu te da tom prilikom učenici pokazuju svoje maturske radove.  (FENA)