U sklopu programa razmjene učenika u organizaciji SHL-a i Njemačke ambasade u Sarajevu učenici i profesori Srednje škole primijenjenih umjetmnosti Sarajevo boravili su u posjeti partnerskoj školi Waldorfschule Erftstadt u periodu od 12.03. do 18.03. 2014.god.
Prisustvovali su nastavi iz predmeta: historija umjetnosti, filozofija, muzička kultura, slikanje, vajarstvo i geografija. U holu škole postavljena je izložba učenika Srednje škole primijenjenih umjetnosti Sarajevo ( crteži, slike, fotografije i grafike).
U sklopu boravka organizirane su posjete Kelnu i obilasci znamenitosti (katedrala, Ludwig muzej, Kolomba muzej, Wallraf-Richartz muzej). Radujemo se uzvratnoj posjeti partnerske škole i zahvaljujemo se našim domaćinima, SHL organizaciji i Njemačkoj ambasadi koji su nam omogućili da učestvujemo u projektu razmjene učenika.