U ovu školsku godinu brojna djeca i odrasli ušli su sa dozom psihološke iscrpljenosti. Svjesni smo da je još izazova pred nama. Prošla godina podsjetila nas je da nije uvijek sve u našim rukama, ali da u svakoj situaciji postoji nešto na što možemo utjecati. Vrijeme krize često daje priliku da se uvedu promjene i postignu novi ciljevi. Ovo je prilika da se osnaže potrebne obrazovne reforme kako bi se poboljšao kvalitet i inkluzivnost u obrazovanju. Od prošle školske godine uspješno surađujemo, sa Mobilnim timom prof. Azrom Čehajić i prof. Selvinom Džaferović, a od ove godine su sa nama kao asistenti u nastavi prof. Lana Stanišić i prof. Srđan Rodić. Snaga saradnje i inkluzije radi postizanja većih ciljeva. Vrijednost ljubazne riječi i koristi pomaganja drugima kojima je potrebno.
Voditelj Aktiva općeobrazovne nastave prof. Amel Korman okupio nas je u cilju da upoznamo kako radi “pametna tabla”, prof. Amra Patković je bila naš edukator,… Nastavnici su primorani da implementiraju nove tehnologije i metode u izvođenju nastave. Oni ulažu ogroman trud da se adaptiraju na nove uslove. Mi smo ti koji biraju kojim ćemo naočalama promatrati svoju budućnost, što može snažno utjecati na emocije koje će ona probuditi.

DIREKTORICA
Mr. Elma Alić – Šobot