Umjetnost je riječ! Umjetnost je mašta! Mašta na djelu! Umjetničko djelo je opipljiva stvar, stvorena ljudskom rukom!

Ministar za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, Anis Krivić, danas je obišao Srednju školu primijenjenih umjetnosti.
Danas je otvorena izložba učeničkih radova 2019/2020. godine. Većina radova je nastala u toku online procesa izvođenja nastave.
Ministar Anis Krivic je otvorio izložbu u galeriji Srednje škole primijenjenih umjetnosti, gdje je obišao sve odsjeke:
-Primijenjeno vajarstvo (učenici na ovom odsjeku se osposobljavaju za kreiranje vlastitih skulptorskih izraza),
-Primijenjeno slikarstvo (učenici se upoznaju sa različitim slikarskim materijalima i tehnikama)
-Odsjek oblikovanja u metalu (učenici ovladaju radom u bakru i srebru),
-Tekstilni dizajn (učenicima se pruža kvalitetna znanja iz modnog i tekstilnog dizajna),
-Likovno-grafička oprema i ilustracija knjige (učenici se osposobljavaju za samostalan rad u oblasti probranih medija),
-Reklamna grafika (odsjek pruža učenicima da ovladaju svim potrebnim umjecima i vještinama vizualne komunikacije).

“Zadovoljstvo mi je biti na otvorenju izložbe naših kreativnih učenika i učenica. Zahvaljujem se na dobrodošlici i mogu samo reći da sam ponosan na vas!”, izjavio je ministar Anis Krivić.